Vai ieķīlāt savu īpašumu ir prātīgi?

ķīla

Ja ir apjomīgas vajadzības, kuras tā īsti nevar atlikt, ja grib sev un ģimenei nodrošināt normālus dzīves apstākļus, tad gribot vai negribot ir jāmeklē risinājumi. Skaidrs, ka tikai retajam Latvijas iedzīvotājam bankas konta tā vienkārši stāv vairāki tūkstoši eiro, ko var paņemt un izmantot pēc vajadzības. Tāpēc biežākais ceļš šādās situācijās ir kredīti.

Arī mēs pirms kāda laika bijām šādas dilemmas priekšā, jo steidzami vajadzēja nopietnāku remontu mājās. Tā kā māja bija jau krietni veca, tad vairākas sistēmas sāka niķoties. Bija problēmas gan ar kanalizāciju, gan apkuri, tāpat arī ūdens sūknis bija uz pēdējās robežas. Un kosmētiskais remonts arī ļoti ilgi nebija veikts. Tāpēc kopā tas jau izskatījās pēc pieklājīgas nauda summas, ko tāpat no algas nevar atlikt.

Vai ieķīlāt māju?

Bijām dzirdējuši, ka pret nekustamā īpašuma ķīlu var saņemt hipotekāro kredītu, ko var izmantot tajā brīdī aktuāliem mērķiem. It kā jau tas izklausījās ērti, bet arī biedējoši. Vienīgais mājoklis tomēr ir pajumte visai ģimenei. Un ir taču dzirdēti stāsti, ka atņem īpašumus, izliek cilvēkus, jo viņi nespēj vairs atmaksāt kredītu.

Visas dzīves situācijas taču nevar paredzēt, lai gan tagad arī var šķist, ka viss būs labi, būs darbs, alga, nauda, ko veikt maksājumus.

Bažas lika vilcināties ar lēmumu. Tomēr nolēmu vienalga izpētīt, kur izdevīgāk pieejams šāda veida hipotekārais kredīts. Variantu izrādījās gana daudz, tāpat arī ievērojami atšķīrās tas, ko aizdevēji piedāvā. Gan procentu likmes, gan aizdevuma termiņi un citi nosacījumi. Tā kā lēmums ir gana nopietns, tad pameklēju arī citu kreditņēmēju atsauksmes par dažādiem aizdevējiem. Iegūtā informācija dažus no variantiem lika atmest jau uzreiz.

Par sarunu jau nav jāmaksā!

sarunaTā kā citu variantu, kā tikt pie naudas, nebija, tad tomēr nolēmu aiziet uz konsultāciju pie kāda no aizdevējiem, lai klātienē izrunātu visas bažas un iespējamo aizņēmumu. Par runāšanu taču man nav jāmaksā! Un neviens jau arī neliek uzreiz slēgt līgumu.

Aizgāju pie trijiem aizdevējiem, kuru pakalpojumu klāsta bija hipotekārais kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu. Visur paņēmu informatīvos materiālus, ko mājās izpētīt, pārrunāju neskaidrības un solīju pēc lēmuma pieņemšanas sazināties. Galu galā viens no pārstāvjiem, ar kuru sarunājos, bija manī viesis pārliecību, ka lēmums par nekustamā īpašuma ieķīlāšanu nav tik riskants, kā man visu laiku šķita. Izrunājam dažādas nianses un situācijas.

Arī problēmu gadījumā neviens tā uzeiz māju nost neņemot. Ja klients pats ir ieinteresēts, tad vienmēr tiek meklēti abpusēji izdevīgi varianti. Un summa, ko gribējām ņemt kredītā, jau arī nebija visa mājas vērtība, bet tikai neliela daļa.

Gau galā izlēmām, ka hipotekārais kredīts ir jāizmanto. Ātrāk savedīsim māju kārtībā, ātrāk arī sāksim atmaksāt aizdevumu. Aizdevuma termiņu un maksājuma summu izvēlējāmies tādu, lai nebūtu pārāk liels slogs ikmēneša budžetam.

Labāk nedaudz vairāk samaksājam procentos, nekā apdraudam visu kopējo situāciju, jo vairs nevaram tikt galā ar maksājumiem.

Hipotekārais kredīts — iespēja uzlabot dzīvi

Jau pēc neilga laika tika noformēts hipotekārais kredīts, saņēmām naudu bankas kontā. Varējām uzsākt visus paredzētos remontdarbus. Bija tiešām liels atvieglojums, ka beidzot savedām kārtībā visus sasāpējušos jautājumus mājas sakarā. Tagad par šīm lietām nebūs jādomā daudzus gadus. Un ar kredīta atmaksu pagaidām viss ir kārtībā, jau pēc diviem gadiem īpašums vairs nebūs ieķīlāts.

You may also like