Vai šogad jau biji uz profilaktisko apskati pie ginekologa?

grutniece-pie-arsta

Gads jau gandrīz pusē, lai gan šķiet, ka tikko taču tikai sākās. Kalām gada plānus, izvirzījām mērķus un jaunas apņemšanās. Un katru gadu ir daudzas tādas lietas, kas jāpaveic sevis paša labā, tās vienkārši jāatceras un jāizdara. Viena no tādām katrai sievietei ir profilaktiskā vizīte pie ginekologa. Tā ir pus stunda, ko gada laikā sievietei ir jāvelta sev un savai sievišķajai veselībai.

  • Vizīte pie ginekologa kā nemainīgs paradums

 

Veselīga dzīvesveida paradumi jāveido jau no agras jaunības, kad vecāku pienākums ir rādīt saviem bērniem piemēru. Jaunām meitenēm no mātes vajadzētu saņemt informācju par to, kā mainās un nobriest viņu ķermenis, kā viņas top par jaunām sievietem. Tāpat ar mātes gādību arī meitenēm būtu pirmo reizi jāapmeklē ginekologs, lai varētu pārliecināties par intīmo veselību, vajadzības gadījumā veiktu kādus izmeklējumus un pārbaudes. Un ieradumam, ka katru gadu jāapmeklē ginekologs arī tad, ja nav nekādu sūdzību, jāveidojas jau jaunībā, kad par to parūpējas māte vai kāda cita tuva sieviete. Tad vēlāk jaunietei nebūs problēmu pašai regulāri atcerēties par šo svarīgo soli.

 

 

  • Profilakse ir labākā ārstēšana

 

Veselības jomā ne viss ir acīmredzams un sajūtams. Gana bieži slimības attīstās nemanot, tām ir niecīgi vai vispār nav simptomu. Tāpēc sieviete var dzīvot pārliecībā, ka ar viņu viss ir kārtībā, bet patiesībā tikmēr kāda slimība attīstās, ieņem arvien plašāku teritoriju un kļūst grūtāk ārstējama. Profilaktiskas un regulāras vizītes, kurās ginekologs veic vispārēju apskati, analīzes un izmeklējums, ļauj laikus izslēgt kādas aizdomas, arī jau agrīnās stadijās atklāt saslimšanas, kas vēlāk varētu būt pat bīstamas dzīvībai. Un svarīgi ir arī tas, lai sieviete ikdienā justos komfortabli, lai nebūšanas ar intīmo veselību netraucētu koncentrēties uz svarīgāko.

 

Sievietes ķermeņa mikroflora ir gana jutīga un viegli izjaucama, tāpēc nav retums, kad sievietes sastopas ar iekaisumiem, nevēlamām baktērijām. Un tas rada diskomfortu. Ginekologs var precīzi diagnosticēt problēmas cēloni un nozīmēt ārstēšanu. Kautrībai te nav vietas, jo ginekologs ir tāds pats ārsts kā visi citi. Pacienšu ērtībai var izvēlēties apmeklēt arī ārsti sievieti, bet šajā profesijā strādā ļoti daudzi vīrieši, kuri ir atzīti un novērtēti savā darbā kā ļoti profesionāli un delikāti.

vizite-pie-ginekologa

  • Jāatrod savs ginekologs

 

Ginekologs ir viens no tiem ārstiem, kam jābūt sievietes dzīvē visu mūžu. Tāpēc ir vērts atrast tādu speciālistu, kam var uzticēties, ar ko jūtas komfortabli un var atklāti runāt par visām delikātajām tēmām, nekautrējoties no jebkuru jautājumu apspriešanas. Ja viens un tas pats ginekologs ir bijis lietas kursā par sievietes veselību jau kopš jaunības, tad vieglāk ir strādāt, kad tiek plānota grūtniecība, risināti citi ar mazuļa ienākšanu pasaulē saistīti jautājumi. Pacienta un ārsta starpā jau ir uzticība, ārsts ir lietas kursā par iespējamajām problēmām, kas varētu būt tieši šai pacientei. Pārzinot situāciju pēc iespējas detalizētāk, var panākt labāku rezultātu, nodrošināt to, ka sieviete un topošā māmiņa jūtas ērti, droši, labi aprūpēta, ar pilnīgu informāciju.

 

Savs ginekologs ir tas pats kā savs ģimenes ārsts vai savs zobārsts. Ja sieviete nav apmierināta ar attieksmi vai pakalpojumu, viņai ir visas tiesības vērsties pie cita speciālista, ko uzskata par atbilstošāku tieši viņas situācijai un veselības stāvoklim.

You may also like