Siltums un omulība — tas, ko vēlamies ziemā

Siltums un omulība

Ko jums patīk darīt ziemas vakaros, kad aiz loga putina un termometra stabiņš rāda krietni zem nulles? Man pavisam noteikti patīk sataisīt lielu krūzi ar piparmētru tēju, uzvilkt mammas adītās vilnas zeķes un ieritinaties ērtajā dīvānā, kas atrodas pavisam tuvu krāsnij. Un vēl paņemt labu grāmatu, ko šādā nesteidzīgā un omulīgā atmosfērā lasīt.

Siltums un omulība ir tās lietas, ko ziemā ķermenis un gars vēlas, lai justos labi. Un, lai to nodrošinātu, pašiem ir jāpapūlas savu mājvietu tam pielāgot. Vispirms jau ir jādomā, kā ierīkot efektīvu un pārdomātu apkuri, kas ļauj visās telpās nodrošināt komfortablu temperatūru. Diez vai ir patīkami sēdēt tādā viesistabā, kur nav iespējams ziemā nodrošināt pat plus 18 grādus, kas būtu minimālā komforta temperatūra dzīvojamajās telpās. Pirms apkures sezonas ir arī jāiztīra un jāsakārto dūmvadi. Ir svarīgi, lai dūmvadi ir labā stāvoklī gan tāpēc, ka tas ir aktuāli ugunsdrošībai, gan maksimālai apkures sistēmas efektivitātei. Ja dūmvadi ir sliktā stāvoklī, tie ir laikus jālabo vai jānomaina. Bet ne tikai dūmvads nosaka to, cik ziemā mājās būs silti un omulīgi.

Tāpat jādomā arī par mājas kopējo stāvokli, par to, lai nebūtu siltuma zudumu. Tas nozīmē, ka jāuztur logi labā stāvoklī, jāskatās, lai durvis ir bez spraugām, varbūt arī vērts veikt ēkas siltināšanu. Tie ir lielie darbi, par kuriem jādomā.

Bet vienmēr aktuāls ir arī interjers. Tieši tas rada mājīguma un omulība sajūtu. Jāpadoma, kā telpas iekārtotas, kādas ir izvēlētas krāsas, kāds interjers dominē. Galvenais, lai jūtaties tādā vidē labi. Ziemai piestāv adījumi, pledi, siltas segas, sveces, daudz gaismas, kādi savdabīgi interjera elementi. To visu var kombinēt pēc saviem ieskatiem un gaumes. Māja ir tā oāze, kurā varam veldzēties no saskares ar skarbo un steidzīgo pasauli.

Un ziemā savā mājā varam ieritināties kā omulīgā alā, kur pārlaist šos garos un tumšos mēnešus, pēc kuriem būs klāt pavasaris.

You may also like