Riepu stāvoklim jāseko līdzi arī vasarā

vasaras riepas

Kad ziema ir beigusies, tad autovadītāji uzelpo, jo nu varēs kādu laiku par riepām nedomāt. Šāda pieeja ir gaužām aplama, jo var novest pie nepatīkamiem atgadījumiem. Riepas ir jāuzmana visu gadu, arī vasarā, jo arī tad ir savi apstākļi, kas ietekmē braukšanu, tāpēc riepām ir jāatbilst visiem likumdošanā noteiktajiem un arī ieteicamajiem standartiem, lai varētu vasaru izbaudīt bez liekiem kreņķiem. Kādiem riepu faktoriem tad jāpievērš uzmanība?

  • Atbilstība sezonai un protektora dziļums

Galvenais faktors, kas svarīgs jebkurā gadalaikā, ir sezonai atbilstošas riepas, kuras nav vecākas par desmit gadiem un ir ar normai atbilstošu protektora dziļumu. Tie ir primārie fakti, kuri būtu jāizpilda, lai vispār varētu notikt konkrēto riepu montāža automašīnai. Šobrīd sabiedrībā un atbildīgo institūciju satarpā tiek runāts par to, ka tiks ievērojami palielināti sodi un atbildība par to, ja automašīnai būs sezonai neatbilstošas riepas. Avāriju statistika liecina, ka ļoti daudzos gadījumos avārijās iesaistītajām automašīnām riepas nav atbildušas noteiktajiem standartiem.

  • Riepu spiediens

spiediensRiepu spiediens ir tā lieta, ko jāpārbauda diezgan regulāri. Tam vajadzētu atbilst ražotāja norādītajām normām. Ja tas regulāri samazinās, tad vajadzētu noskaidrot, vai riepu montāža ir veikta kvalitatīvi. Ja zudumi ir nelieli, tad spiedienu var atjaunot pats vai palūgt to izdarīt auto servisā. Riepu spiediens ir svarīgs, lai autoamšīnai saglabātos optimāla vadāmība. Nevienmērīgs riepu spiediens arī var radīt nevienmērīgu riepu nodilumu un apdraudēt satiksmes drošību, jo mazinas riepu veiktspēja. Speciālisti iesaka riepu spiedienu pārbaudīt vismaz reizi mēnesī. Un noteikti pirms garākiem braucieniem, kas tieši ir aktuāli vasarā, jo dodamies ceļojumos, vairāk braukājam gan pa Latviju, gan dodamies uz ārzemēm.

  • Savirze

Pareiza riteņu savirze ir ļoti būtiska, lai automašīna būtu droša, lai riepas un arī pats auto kalpotu daudz ilgāk. Savirzes pārbaudi vajadzētu veikt vismaz vienu reizi gadā, bet vislabāk katru reizi, kad tiek veikta riepu montāža. Ilgstoši braucot ar nepareizu savirzi riepa var tikt neatgriezeniski bojāta, jo tai izveidojas neviemērīgs nodilums, kas atsevišķās zonās ir pastiprināts. Savirze ir riepu stāvoklis, kas visu laiku var mainīties, jo to ietekmē ceļu stāvoklis. Bedres, akmeņi un nelīdzens ceļš to ietekmē. Tāpēc arī ir vajadzība to regulāri pārbaudīt. Vasarā taču sanāk izbraukt visdažādākos ceļus, arī katra bedrīte ir jūtama, tāpēc notieikti par ļaunu nenāks, ja pirms vasaras izbraucieniem tiks veikta savirzes pārbaude un pieregulēšana.
Visdrošāk ir tad, kad tiek veikta riepu montāža, pie reizes pārbaudīt visus blakus faktorus un rādītājus, lai būtu pārliecība, ka ritošā daļa ir labā tehniskajā stāvoklī. Tā kā riepu montāža vairumam auto tiek veikta divas reizes gadā, tad tas būs optimāli, lai pārbaudītu arī citus drošības aspektus.

You may also like