Pēc kultūras un mākslas – uz ārzemēm

gleznu galerija

 

Kultūra un māksla dažādās tās izpausmēs ir neatņemama dzīves sastāvdaļa ļoti daudziem cilvēkiem. Mums patīk klausīties gan klasisko, gan moderno mūziku, apmeklēt teātrus, festivālus un koncertus. Tāpat mēģinām nepalaist garām kādas jaunākās izstādes vai nozīmīgu pasaules mākslinieka viesošanos Latvijā. Ja ne gluži to visu paspējam tvert ar savām acīm un ausīm, tad vismaz izlasām atsauksmes, viedokļus medijos, paskatāmies bilžu galerijas, lai vismaz saprastu, kāda bija noskaņa pasākumā.

Kultūrai ir daudz seju un tai nav robežu. Latvija ir tikai mazs puzles gabaliņš tajā plašajā kultūras un mākslas kokteilī, kas ir visā pasaulē. Tāpēc īsteni mākslas un kultūras cienītāji izmanto iespēju neapstāties pie tā, ko var saņemt Latvijā, bet dodas arī uz ārzemēs, lai izbaudītu turienes kultūras un mākslas notikumus.

Brauciens uz ārzemēm tagad nav problēma

Tagad apceļot pasauli noteikti ir daudz vieglāk un arī lētāk, jo ir notikušas būtiskas pārmaiņas satiksmes jomā. Ir uzlabota ceļu infrastruktūra, attīstīta dzelzceļa satiksme, sabiedriskais transports ir visiem pieejams un piedāvā ērtus braucienus arī ārpus Latvijas. Mierīgi var iesēsties autobusā un aizbraukt uz jebkuru Eiropas pilsētu. Tāpat var arī pavisām ātri aizlidot, kur vien vēlaties.

Ievērojami pieaudzis aviolidojumu maršrutu skaits un daudzveidība. Arī cenu ziņā lidojumi kļūs arvien pieejamāki. Lētas aviobiļetes var iegādāties uz daudziem populāriem galamērķiem, ja vien laicīgi paseko līdzi piedāvājumam. Nav nekas neparasts, ja savas aktivitātes plānojat pat pus gadu uz priekšu, lai varētu ietaupīt ievērojamas naudas summas. Laicīgi plānojot un rezervējot, lētas aviobiļetes jums noteikti būs, bet, ja ceļot gribat jau pēc dažām dienām, tad jārēķinās, ka tas izmaksās krietni dārgāk.

Plānot kultūras un mākslas pasākumus jau ir pavisam viegli, jo pasākumu kalendāri parasti ir sagatavoti jau visam gadam. Atliek tikai ar tiem iepazīties, izvēlēties sev tīkamo un laicīgi rezervēt biļetes izdevīgāk. To varat ērti izdarīt aviokases.lv, kur ir plašs piedāvājums un saprotama biļešu iegādes platforma. Un uzmanību vajadzētu pievērst ne tikai klasiskās mākslas un kultūras piedāvājumam ārzemēs, bet arī kaut kam mūsdienīgam un aktīvam, kādi ir daudzi rokfestivāli, modernās mākslas nedēļas, kas aptver pat veselas pilsētas vairāku dienu garumā. Internets taču šobrīd ir mūsu lielākais atbalsts informācijas ieguvē. Atliek tikai meklēt un atrast to, kas atbilst jūsu gaumei. Un ceļojumu pēc kultūras un mākslas taču vienmēr var apvienot ar tradicionālajiem tūristu prieciņiem – pilsētas apskati, suvenīru iegādi un atpūtu viesnīcā.

Eiropas kultūras un mākslas bagātības

Ceļotājiem no Latvijas visērtāk sasniedzamais un plašākais kultūras piedāvājums noteikt ir tepat Eiropā. Te katrai valstij ir savs devums Rietumu kultūras izveidē un attīstībā, tāpēc ir atvērti muzeji, izstādes, galerijas, ir slavena arhitektūra, seni teātri un citas liecības, kas ir spožas līdz pat šai dienai.

Ar aci baudāmas mākslas cienītājiem joprojām lielākais dārgums un apskates objekts Eiropā būs Luvra – apjomīgais muzejs Parīzē, kur atrodas daudzi izcilu mākslinieku darbu oriģināli. Tajā skaitā arī Leonardo da Vinči “Mona Liza”. Tāpat arī Londona varēs piesātināt alkas pēc muzejiem, teātriem, mākslas un koncertiem. Bet Itālija pati ir kā mākslasdarbs. Tur katra pilsēta un ēka jau ir unikāls vēstures un kultūras liecinieks.

Eiropas kultūras galvaspilsētas 2017. gadā

Noteikti nedrīkst piemirst tik svarīgu lietu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu tradīciju. Katru gadu divas pilsētas ir šajā godā un visā gada garumā piedāvā pilsētas viesiem un iedzīvotājiem īpašas kultūras programmas. Pavisam nesen arī Rīgai bija šis gods. Bet 2017. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas ir Orhūsa Dānijā un Pafa Kiprā.

Visa gada garumā abās pilsētās notiks simtiem lielisku pasākumu, ko ir vērts apmeklēt, lai tuvāk iepazītu šos abus reģionus. Dānija jau no Latvijas nemaz nav tik tālu. Var aizlidot kaut vai uz dažām dienām. Internetā noteikti jau ir pieejams kultūras pasākumu kalendārs abām šīm pilsētām. Ja esat mākslas cienītājs, tad noteikti nepalaidiet šādu unikālu iespēju garām.

You may also like