Pavasaris rosina vairāk kustēties

skriešana

Par spīti tam, ka termometra stabiņš to neapstiprina, kalendārs jau tuvojas maijam. Tas nozīmē, ka pavasaris ir klāt. Cilvēku uz ielām un atpūtas vietās ir arvien vairāk, jo mostas daba, gaiss sasilst, dienas gaišais laiks kļūst arvien ilgāks.

Pēc garās ziemas tā vien gribas doties ārā, izkustināt ķermeni pēc tāda kā ziemas miega. Tomēr aktīvu kustību uzsākšana vienmēr saistās ar lielāku slodzi ķermenim un visām tā sistēmām, arī kustību aparātam, kauliem un muskulatūrai. Ja ziema pavadīta pasīvi, tad kustību pareizai uzsākšanai vajadzētu veltīt uzmanību, jo kļūdas var maksāt dārgi. Var rasties traumas un problēmas, ko nāksies ilgi ārstēt, būs jāapmeklē fizioterapeits.

Fizioterapeita konsultācija noderēs

Vispareizāk būtu pie fizioterapeita doties nevis tad, kad jau ir problēmas pēc sportošanas, bet gan pirms nopietnu aktivitāšu sākšanas. Fizioterapeits var sniegt padomu, kā sportošanu uzsākt atbilstoši katra fiziskajai sagatavotībai, tā, lai slodze tiktu palielināta pakāpeniski, lai ķermenis negūtu traumas, lai nākamajā dienā pēc sportošanas nebūtu jāmokās ar muskuļu sāpēm tā, ka nevar izkāpt no gultas.

Visi nopietni sportisti sadarbojas ar fizioterapeitu, jo tas ir kvalificēts speciālists, kurš var sekot līdzi visa ķemeņa labsajūtai, pielāgot slodzi, speciālus vingrinājumus, izstrādāt arī individuālu treniņprogrammu.

Pavasarī gribam atgūt formu

Viens no iemesliem, kāpēc pavasarī gribam vairāk kustēties, ir vēlme līdz pludmales sezonai uzlabot savu fizisko formu. Un to grib ikviens, ne tikai tie, kuri gatavi mesties nežēlīgā treniņu plānā, kur līst sveidri un asinis.

Uzlabot formu var palīdzēt arī fizioterapeits, jo vada vingrošanas grupas, sniedz arī individuālus treniņus, ja ir kādu iemeslu dēļ īpaši jāpielāgo aktivitātes. Daudziem mūsdienās ir problēmas ar muguru, locītavām, tāpēc ne visi sporta veidi ir piemēroti. Fizioterapeits būs īstais speciālists, kurš zinās, ko un kā darīt, lai būtu gan kustības, gan arī saudzīgs režīms noteiktajām ķermeņa zonām. Fizioterapeits palīdz atgūt formu arī jaunajām māmiņām, kuras arī noteikti vēlas vasarā izskatīties labi, bet viņām tomēr slodzes veidi un intensitāte ir rūpīgi jāizvēlas, lai nekaitētu sev un arī mazulim, jo barojoša māmiņa joprojām ir cieši saistīta ar savu mazuli un viņa labsajūtu, veselību.

Kustības ir laba lieta. Tas ir lielisks mērķis pavasarī, pie kura turēties, neatmest to jau pēc dažām nedēļām. Un, lai tas nenotiktu, svarīgi, lai kustības sagādātu prieku, būtu piemērotas tieši jums. Tāpēc ir vērts uzzināt, kur ērtā vietā sastopams fizioterapeits, kurš palīdzēs saudzīgi iekļūt sportisko aktivitāšu pasaulē.

Rīgā fizioterapeits noteikti nav problēma, jo tas atrodams gan lielajās slimnīcās, gan dažos fitnesa centros, gan rehabilitācijas nodaļās, kā arī daudzās poliklīnikās.

Noderīgu informāciju var izlasīt šeit: https://www.vca.lv/arstnieciba/fizioterapeits.html

You may also like