Mūsdienīgas tehnoloģijas medicīnā – magnētiskā rezonanse

mūsdienīgas tehnologijas

Tehnoloģiju progress šajā gadsimtā ir sniedzis tiešām nopietnu pavērsienu ļoti daudzām nozarēm. Un vairums jauninājumu jau ir kļuvuši par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Tehnoloģiju risinājumi ievērojamu ieguldījumu snieguši arī medicīnas jomā, jo to, kas tagad aprīkojuma un ārstniecības ziņā pieejams pacientiem, nevar salīdzināt ar to, kas bija pirms dažām desmitgadēm.

Viens no šādiem progresīviem jauninājumiem ir magnētiskā rezonanse. Tā ir diagnostikas procedūra, ko veic ar modernu un ļoti precīzu iekārtu. Magnētiskās rezonanses laikā speciālisti ar iekārtas palīdzību iegūst ļoti precīzus un daudzslāņainus attēlus, kas ļauj atklāt pat vismazākās izmaiņas pacienta organismā. Ar magnētisko rezonansi var izmeklēt dažādus orgānus un ķermeņa daļas.

 

  • No tehnoloģiskā viedokļa šī ir visefektīvākā un pacientam saudzīgākā diagnostikas procedūra. Ja rentgena izmantošanai ir ierobežojumi, jo tas rada kaitīgu starojumu, tad magnētisko rezonansi var izmantot tik daudz, cik ir nepieciešams. Tehnoloģija ir balstīta magnētiskajā laukā, nosakot protonu telpisko sadalījumu.

 

  • Magnētiskās rezonanses iekārta sastav no galda, uz kura guļ pacients, un liela tuneļa, kurā šis galds tiek iebīdīts. Pacients nekustīgi guļ, bet tikmēr tiek uzņemti attēli, ko speciālists uzreiz var apskatīt datorā un arī analizēt, nosakot diagnozi. Tie ir trīsdimensionāli un ļoti precīzi attēli. Šobrīd magnētiskā rezonanse tiek uzskatīta par vienu no perspektīvākajām izmeklēšanas metodēm.

 

  • Tā kā magnētiskās rezonanses iekārtas ir dārgas, tās nav pieejamas visās medicīnas iestādēs, bet gan tikai lielākajās slimnīcās, poliklīnikās un medicīnas centros. Arī pacientam šis izmeklējums nav no tiem lētākajiem. Tomēr, ja situācija ir neskaidra, ir grūtības noteikt diagnozi ar lētākām metodēm, tad magnētiskā rezonanse tiešām var sniegt rezultātus. Tāpēc cena būs to vērta, jo var glābt pacientam dzīvību. Izmeklējums pieejams arī par valsts līdzekļiem, tomēr šo vietu nav daudz, tāpēc vairumā gadījumu pacienti meklē iestādes, kas veic magnētisko rezonansi par izdevīgāku cenu. Viena no šādām iestādēm ir “Veselības centru apvienība”. Sīkāk par to variet izlasīt mājaslapā:

http://www.vca.lv/diagnostika/magnetiska-rezonanse.html.  

You may also like