Māmiņas dienasgrāmata

mamma-grutnieciba-berns

Māmiņas, vai atceraties, kā sagaidījāt savu pirmo mazulīti? Kādas bija sajūtas, emocijas, kad ieraudzījāt grūtniecības testu rādām divas strīpiņas? Vai tās bija ilgi gaidītas sajūtas, vai, iespējams, pārsteigums un vilšanās? Pagremdējieties uz mirkli atmiņās par to īpašo – pirmo reizi. Reizi, kad kļuvām par mammām.

Ginekologs Rīgā, dzīve laukos

Tik daudzas jaunās mammas skumst, ka nespēj dot savam mazulim to, ko vēlas – labu aprūpi jau grūtniecības laikā. Kad visa dzīve un darbs ir kaut kur laukos, toties labs ginekologs Rīgā – kilometriem tālu. Bet vai ginekologs Rīgā ir vienīgais labais speciālists? Nē, lauku ārsti nav sliktāki par pilsētas. Ieteikums jaunajām mammām – atrast speciālistu, ar kuru rodas kontakts, uzticēšanās, jo tas ir svarīgākais gaidot mazuli.

Divas strīpiņas – daudz asaru

Kad sieviete jūt aizdomas, ka kaut kas ir mainījies, viņa dodas pēc grūtniecības testa, lai pārliecinātos, vai nav iestājusies grūtniecība. Un cik kolosāla sajūta ir ieraudzīt testā ilgi gaidītās divas strīpiņas tad, ja mazulis jau ilgu laiku ir bijis gaidīts, bet nav pieteicies. Tās ir asaras – no laimes, no sajūsmas, no patīkamā šoka, kas iestājies. Tas ir tik skaists mirklis, ko sieviete atcerēsies vienmēr!

Tomēr sievietes asaras var būt arī rūgtas. Mazās dvēselītes ne vienmēr ir gaidītas. Bieži mazie piesakās, bet mammai šķiet – nav īstais laiks, lai audzināt bērnu. Ļoti žēl, kad mamma izšķiras par labu abortam, nevis bērniņa audzināšanai. Ja mazulis ir pieteicies, bet mamma jūt, ka netiks galā, ir iespējams vērties pēc palīdzības krīzes centros, piemēram, grūtniecības krīzes centrā.

Izbaudīt ik mirkli

Grūtniecība ir skaists laiks. Vienalga, ko saka tās mammas, kurām licies, ka tas ir briesmīgi. Jā, katra to izbauda citādi. Viena varbūt vairākus mēnešus no vietas vēmusi un nevarējusi ieēst ne kumosa iecienītā ēdiena. Cita ēdusi pārāk kāri un pieņēmusies svarā krietni par daudz. Kāda cita lasījusi pieejamo informāciju par grūtniecības veselīgu norisi, mēģinājusi atpūsties un meditēt, ēst veselīgi un izbaudījusi grūtniecības visus mirkļus, arī ne tik patīkamos. Kas zina, varbūt liktenī ierakstīts, ka sievietei dzīves laikā būs tikai viens mazulis. Un tad nāksies nedaudz nožēlot, ka kārtīgāk nav sanācis izbaudīt gaidīšanas laiku. Tāpēc tas ir jābauda. Ik mirklis. Katra mazulīša kustība, katra īpatnējā vēlme un sāpīte…

Mammai būt – par tādu piedzimt

Ne visas mammas piedzimt ar aicinājumu – mammai būt. Citām mātes instinkts atnāk vien tad, kad mazais jau kādu laiku ir pieteicis sevi šai pasaulē – piedzimis. Un tas nav nekas nosodāms. Arī par mammu ir jāpiedzimst. Un nav jāļaujas neveiksmei, kad kaut kas neizdodas kā iecerēts. Jums jāmācās kopā – mazulim un mammai.

You may also like