Lai top gaisma!

Lai top gaisma

Manuprāt, viena no slavenākajām Bībeles frāzēm ir „Lai top gaisma!”, kas gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē ļoti daudz mūsu dzīvē. Par to, ka mums ir svarīga dienas gaisma, šķiet, diskusija tā kā nebūs, jo diena ir tieši tas laiks, kad mēs visvairāk arī varam kaut ko izdarīt un tas ir tikai dabisks process, savukārt gaisma mūsu prātā, dvēselē, zināšanās ir pat ļoti nozīmīgs solis, kas apliecina mūsu varēšanu, izaugsmi un attīstību. Izrādās, itāļu zinātnieki uzskata, ka gaisma ir arī nozīmīga mūsu seksuālajā dzīvē, proti, itāļu pētnieki uzskata, ka ziemā, kad cilvēkos mazinās vēlme pēc seksa, vainīgs ir gaismas trūkums!

Tādu atklājumu un īsu rakstu par to nupat publicēja kasjauns.lv portālā. Eksperiments esot bijis ar 40 vīriešiem, kuriem pazemināts vīrišķā hormona līmenis, un tad lūk, viņus uz 2 nedēļām ievietoja telpās, kur gaismas ir krietni vien vairāk un kas to būtu domājis – testosterons esot pieaudzis, kas droši vien apliecina, ka arī seksuālā apetīte palielinājusies.

Pieņemu, ka pētījums tika veikts uz itāļu vīriešiem, tāpēc man gribētos domāt, ka šādai izvirzītai hipotēzei patiesībā nav nekāda ticamības spēka. Kāpēc? Vai zināt, kad mūsu senčiem bija aktīvākais mīlas laiks? Kad visvairāk dzima bērni Latvijā? Jautājums neattiecas uz mūsdienām, jo tagad tam, pieļauju, nav tik lielas atšķirības, taču ne velti mūsu senči dzīvoja pēc dabas kalendāra. Vasarā cītīgi strādāja, rudenī meklēja sievas, precējās, un ziemā bija pat ļoti aktīva mīlas dzīve. Patiesībā tajā laikā nebija arī daudz cita ko darīt, kā vien dažus ikdienas darbus, turklāt – tā kā nebija gaismas, tad pa tumsu un pie skalā degošās uguns gaismas daudz iespēju darīt citas lietas arī nebija.

Tad nu man gribētos teikt, ka diez vai pie seksuālās dziņas vainojama gaisma, jo to, cik „gaiša” mums ir ziema, redzam mēs joprojām mūsdienās. Diez vai pa gadu simteņiem te kaut kas ir radikāli mainījies.

Toties mūsdienās gan cilvēkiem ir daudz vairāk gaismas, ko nodrošina pieejamā elektrība. Es pat teiktu līdzībās, ka mums elektrība ir kā automašīnām akumulatori, kas tās darbina, jo bez tās mums nudien apstātos milzīga dzīves daļa. Ne mums būtu pieejamas visas jaunās tehnoloģijas, un vispār – viss, kas atrodams internetā, datoros, un citās informāciju krātuvēs, aizietu nebūtībā.

Tāpēc nesen gādājot savai automašīnai jaunu akumulatoru no Hankook masters, es biju pateicīgs, ka man nav jādomā par to, ka dzīve apstājusies. Un arī par seksuālo apetīti sūdzēties ir grēks, laikam jau manā dzīvē gaismas ir pat ļoti gana. Jā, tumsā nudien nedzīvoju, taču man šķiet, ka itāļu vīriem, kuriem palaimējās piedalīties pētījumā, kaites jāmeklē citur. Iespējams, slikta pārtika, pārāk laba dzīve, varbūt skaistu sieviešu trūkums apkārt. Es pat lasīju, ka Itālijā vīrieši patiešām ļoti ilgu laiku dzīvo pie vecākiem, kaut gan arī pie mums ap 60 tūkstoši vīriešu, kuri sasnieguši 30 gadu vecumu, izvēlas dzīvot pie vecākiem. Domāju, tas arī var būt viens no faktoriem, kāpēc samazinās vīrišķais hormons, jo kas gan par mīlas dzīvi, ja tev aiz durvīm vecāki stāv ar sveci?

Par šādu tēmu savulaik bija arī uzņemta kāda Holivudas filma ar nosaukumu „Laukā no ligzdas”, kur vecāki nolīga jaunu dāmu, lai tā panāk, ka viņu dēls iemīlas viņā un nolemj pamest vecāku mājas. To, kā tur gāja, varat noskatīties paši, taču tāda nu ir mūsdienu realitāte, ka pasaulē tiešām ir daudz vīriešu, kuri jūtas ērti vecāku mājās un par savas ģimenes ligzdas vīšanu pat nedomā.

You may also like