Kuras ir labākās autoskolas Latvijā?

autoskola

Domāju, ka neesmu vienīgais, kuram prātā ienācis šāds jautājums. Un varbūt arī palicis bez atbildes, jo autoskolas Latvijā ir tiešām lielā skaitā. Par to var pārliecināties katrs pats, paskatoties gan internetā pieejamo informāciju, gan palasot savā pilsētā uz ziņojumu dēļiem un citās vietās atrodamo reklāmas informāciju, kur kārtējā autoskola vilina ar pašiem izdevīgākajiem piedāvājumiem.

Cena un kvalitāte — kāda saistība?

Autoskolas savā starpā ik dienu piedzīvo ļoti sīvu konkurenci, kas liek izmantot visas iespējas, kā pievilināt klientus tieši pie sevis. Un parasti tas tiek darīts tieši ar cenu politiku. Skaidrs, ka katram gribētos samaksāt mazāk, jo autoskola jau tā ir ļoti dārgs pasākums. Tāpēc izdevīgs cenu piedāvājums sākotnēji tiešām pievērš uzmanību.

Bet — stop! Te ir uzreiz jādomā par citiem faktoriem. Kas tā ir par autoskolu? Kādas kvalitātes pakalpojumu tā piedāvā? Vai cenas samazinājums būs tā riska vērts, ja izvēlas “kaķi maisā”? Jo diemžēl jāsaka, ka visvairāk autoskolas konkurē tieši ar cenas palīdzību, nedomājot par to, kā tas ietekmēs apmācību kvalitāti, kas tomēr ir tas svarīgākais šajā procesā.

Uz autoceļiem vajadzētu nokļūt tikai prasmīgiem un pārliecinātiem braucējiem. Un tas jau ir autoskolas nopelns vai arī tieši nepadarītais darbs, kas veidojas, lai varētu piedāvāt mazāku cenu.

Apmācāmajiem jāsaprot, ka augsta kvalitāte nav iespējama par ļoti zemu cenu, tāpēc nevajadzētu aplami cerēt, ka tādu iegūs, ja ies uz nezināmu autoskolu, par ko nav atsauksmju, kas piedāvā aizdomīgi labu cenu. Profesionāls teorijas pasniedzējs ir jāapmaksā, ir jāīrē ērtas un pietiekami plašas telpas, vajadzīgs aprīkot apmācību vietu ar visu nepieciešamo. Tās ir tikai dažas no izmaksām, kas ir autoskolai.

Vēlme pazemināt cenu, liek atteikties no augstākajiem standartiem šajās pozīcijās, no kā cieš tieši mācību kvalitāte.

Autoskolu TOPi un ANTI-TOPi

Par to, ka virsrakstā uzdotais jautājums ir aktuāls visu laiku, liecina arī fakts, ka interneta plašumos atrodama tāda mājaslapa kā autoskolas.com. Tajā katrs interesents var iepazīties ar divu iepriekšējo gadu labāko autoskolu sarakstiem, kā arī ir izveidots ANTI-TOP 5. Nav gan īsti skaidrs, cik šī piedāvātā informācija ir subjektīva vai objektīva, atsauces vairāk minētas tieši uz mārketinga aktivitātēm, skaitļiem, kas ir cenu analīze un arī eksāmenos uzrādīto rezultātu statistiku, ar ko arī var šajā mājaslapā iepazīties.

Tas noteikti varēs sniegt papildu informāciju, lai saprastu, kuru tad autoskolu izvēlēties sev. Te arī redzams, ka pagājušajā gadā oficiālos reģistros figurējušas vairāk nekā 200 autoskolas. Tas ir ļoti liels skaits, lai tiešām nebūtu viegli atbildēt gan uz jautājumu par to, kuras ir labākās autoskolas Latvija, kā arī izvēlētos autoskolu sev, jo ne vienmēr abas atbildes sakritīs. Liela nozīme ir ģeogrāfiskajiem faktoriem, jo autoskolas savus pakalpojumus sniedz noteiktās teritorijās.

Atsauksmes ir ļoti laba lieta

Turpinot par to, kā atrast savu autoskolu, oficiālā statistika ir tikai viena medaļas puse. Tikpat nozīmīgi būtu meklēt un analizēt arī reālu informāciju no kursantiem, kas izmantojuši šo autoskolu pakalpojumus. Atsauksmes ir ļoti laba lieta, tās var lasīt gan internetā, gan iegūt no draugiem un paziņām. Tādā veidā var uzzināt par konkrētās autoskolas plusiem un mīnusiem. Un tad galu galā būs vieglāk izvērtēt, kas ir tas, ko izvēlēties sev.

Skaidrs, ka topošais autovadītājs domā gan par kvalitāti, gan par naudu, gan par sev ērtiem apmācību laikiem un vietu. Tāpēc, jo plašāka informācja iegūta, jo vieglāk izdarīt izvēli.

Jāatceras arī tas, ka no pagājušā gada 1. novembra apmācību kārtībā ir ieviestas izmaiņas, kas attiecas uz braukšanas nodarbībām un dažiem organizatoriskiem jautājumiem. Un tas darīts ar mērķi, lai palielinātu jauno autovadītāju prasmju līmeni.

You may also like