Kredītu apvienošana: soli pa solim

kredītu apvienošana

Kredītu apvienošana ir izplatīts veids, kā risināt kredītproblēmas un sakārtot savu finansiālo situāciju. Kā īsti darbojas vairāku kredītu apvienošana vienā, kā to īstenot soli pa solim, par to tūlīt uzzināsiet.

 

  • Apzināties savu kredītsituāciju

 

Lai zinātu, vai kredītu apvienošana ir piemērotākais risinājums, ir jāveic savu kredītsaistību inventerizācija — kādas ir summas, cik ir līgumsaistību, kāda ir kopējā parāda summa. Tas ļauj ieraudzīt patieso situāciju, kas arī ir kredītu apvienošanas sākumpunkts.

 

  • Izvēlēties izdevīgāko kredītu apvienotāju

 

Tālāk jau var skatīties, kura aizdevēja piedāvājums šķiet izdevīgāks, kādi ir nosacījumi. Lai saprastu finansiālos ieguvumus, var izmantot kredītu kalkulatoru aizdevēja mājaslapā. Tāpat var arī iepazīties ar citu klientu atsauksmēm.

 

  • Sagatavot informāciju par savu maksātspēju

 

Jārēķinās, ka potenciālais kredītu apvienotājs gribēs saņemt detalizētu informāciju par klienta maksātspēju, tāpēc jau laikus šo informāciju jāsagatavo. Jātceras, ka arī pabalsti un stipendijas ir skaitāmas pie ienākumiem, ko jānorāda. Aizdevējs arī pārbaudīs klienta kredītvēsturi.

 

  • Iesniegt kredītu apvienošanas pieteikumu

 

Kad izvēlēts aizdevējs un sagatavota informācija par kredītiem un maksātspēju, atliek iesniegt aizdevējam kredītu apvienošanas pieteikumu. To visērtāk var izdarīt elektroniski, jo vairums aizdevēju mājaslapā ievieto pieteikuma formu, ko var turpat aizpildīt un iesniegt no jebkuras vietas un jebkurā sev ērtā laikā.

 

  • Noslēgt līgumu, atbrīvojoties no esošajām līgumsaistībām

 

Kad aizdevējs ir apstiprinājis pieteikumu un pieņēmis pozitīvu lēmumu, atliek noslēgt līgumu. Tajā brīdī aizdevējs novirzīs vajadzīgo naudas summu katra apvienojamā kredīta nomaksai. Ar to arī tiks izbeigtas šīs līgumsaistības. Nauda parasti uzreiz tiek pārskaitīta aizdevējiem, nevis iemaksāta klienta kontā. Ja līgums paredz papildu summas piešķiršanu klientam, tad šī summa tiek pārskaitīta uz klienta kontu.

 

  • Turpmāt veikt vienu maksājumu saskaņā ar jauno līgumu

 

No brīža, kad stājas spēkā jaunais aizdevuma līgums, klientam ir pienākums veikt maksājumus saskaņā ar tiem nosacījumiem, kas ietverti jaunajā līgumā. Tās vairs nebūs vairākas atšķirīgas summas dažādās mēneša dienās, bet gan viena summa vienā konkrētā datumā. Tas ievērojami atvieglo savu finanšu plānošanu, ietaupa laiku, kā arī ļauj samazināt izmaksas par kredītsaistībām, jo vairs nav jāsedz lieli procenti, kas parasti ir ātrajiem kredītiem. Ātrie kredīti ir viens no biežāk apvienotajiem kredītu veidiem. Sākotnēji tas šķiet izdevīgi, jo ir ērti pieejami, bet pēc tam top skaidrs, cik neizdevīga ir to finansiālā puse, kas arī liek meklēt variantu, kā atbrīvoties no šīm saistībām.

You may also like