Kas palielina sirds slimību risku

sirds slimibas

Sirds un asinsvadu saslimšanas ir vienas no tām, kas Latvijas iedzīvotājus apdraud visvairāk. Statistika par šīm slimībām ir diezgan satraucoša, tāpēc ārsti vērš sabiedrības uzmanību uz to, ka ikvienam vajadzētu domāt par savas sirds veselībai.

Paradumi, ar kuriem kaitējam savai sirdij

Ārsti apgalvo, ka visbiežāk mēs paši lēnām un pamatīgi “strādājam” pie tā, lai iegūtu sirds un asinsvadu saslimšanas. Protams, ka ir arī iedzimti faktori, tomēr vairumā gadījumu pie vainas ir pašu pacientu dzīvesveids un ne tās labākās izvēles, ko izdarām ik dienu.

Smēķēšana un pārmērīga alkohola lietošana

Abi šie paradumi atstāj kaitīgu ietekmi uz visu organismu un tā sistēmām. Arī sirds un asinsvadus sistēmu. Ja šie paradumi tiek piekopti daudzu gadu un desmitgažu garumā, tad nav nekāds brīnums, ka nākas sastapties ar sirds un asinsvadu slimībām, kas jau prasa ne tikai medikamentu lietošanu, bet arī ķirurģisku iejaukšanos.

Mazkustība

Šis ir viens no tiem ieradumiem, kuram ir lavīnas efekts, jo mazkustīgums veicina svara palielināšanos. Palielināts svars mazina vēlmi kustēties. Tam sekas var būt dažādas saslimšanas, kam ierosinātājs ir palielināts ķermeņa svars: cukura diabēts, paaugstināts asinsspiediens, locītavu problēmas utt. Tas negatīvi ietekmē arī sirds un asinsvadu sistēmu.

Pārēšanās un treknas maltītes

Tieši neveselīga un trekna pārtika ir viens no neredzamajiem un lēnajiem sirds kaitniekiem. Tas rada asinsvadu bojājumus, ir paaugstināts holesterīna līmenis. Holesterīns nogulsnējas uz asinsvadu sieniņām, padarot tos arvien šaurākus, veidojot trombus. Tā ir ļoti bīstama taciņa, par kuru staigā ļoti daudz cilvēku.

Kombinācija, kad tiek lietota neveselīga pārtika, smēķēts, arī lietots alkohols, kā arī ir mazkustīgs dzīvesveids, ir ļoti izplatīta. Šādu kaitniecību pret savu veselību apzināti veic ļoti daudz cilvēku.

Ja ir aizdomas, ka jūs varētu būt sirds un asinsvadu saslimšanu riska grupā, ja ir kādas sūdzības, tad ir jāapmeklē kardiologs, kurš veiks vajadzīgos izmeklējumus un vajadzības gadījumā nozīmēs medikamentus vai pat ķiruģisku operāciju.

Tomēr ikviens kardiologs apgalvos, ka vislabākā ārstēšana ir tieši profilakse, kas ļauj nenonākt līdz vajadzībai lietot medikamentus vai pat nokļūt uz operāciju galda. Kā to izdarīt? Pavisam vienkārši — jāseko, lai jau no mazotnes būtu veselīgs un sirdij draudzīgs dzīvesveids, kas ietver regulāras fiziskās aktivitātes, veselīgu pārtiku un sāls daudzuma samazināšanu uzturā, atteikšanos no tādiem kaitīgiem ieradumiem kā smēķēšana un alkohola lietošana.

Pazīmes, ka liecina — jādodas pie kardiologa

  • Elpas trūkums.
  • Nogurums fiziskās slodzes laikā.
  • Sirdsklauves — lēkmjveida vai pastāvīgas.
  • Paaugstināts asinsspiediens.
  • Spiedošas vai žņaudzošas lēkmjveida sāpes aiz krūšu kaula.
  • Ja smēķējat, esat ar lieko svaru, nesportojat, nesekojat veselīga uztura ieteikumiem.

You may also like