Kaķi zem mana dzīvokļa logiem

kaķis

Kādreiz dzīvoju piektajā stāvā. Nākošajā dzīvesvietā jau nokāpu zemāk – uz trešo stāvu. Tagad dzīvoju jau pirmajā stāvā. Smieklīgi – laikam vecums pamazām velk tuvāk zemei…

Līdz ar ievākšanos pirmajā stāvā parādījās jauni izaicinājumi. Piemēram, kaķi zem mana dzīvokļa logiem. Abās pusēs. Skaisti kaķi, kāda vaina. Kad sadzimst lērums kaķēnu, tad pat ir kur acis pamielot. Mazie mežoņi nedodas rokās, šņāc un rāda lielas acis, kad paveru logu.

Vai nevēlos kādu paņemt uz mājām un pieradināt? Nē. Man kaķi patīk tikai pa gabalu. Vai caur objektīva aci, kas pievelk kaķa viltīgo seju tuvu jo tuvu manai acij.

Dažkārt vēroju kā kaķi pagalmā plūcas ar vārnām. Noris spraiga cīņa par to, kā tiks sadalīta maizes rika vai kāds tikko notverts pelēns. Tad gan man paliek žēl mazās radības. Bet… Dabiskā atlase.

Man pie durvīm piezvana kurjers. Izrādās ziedu piegāde. Cik patīkami. Tā kā man savas dienas jāpavada mājās, jo nesen piedzimis dēliņš, vēroju kaķus un gaidu pārsteigumus no vīra. Pavēroju internetā – ziedu piegāde Rīgas rajonā nav nekāds retums, un cik liela izvēle, kādi skaisti ziedi… Ielieku savus ziedus vāzē un dodos pie loga ar fotoaparātu. Kad grūsnā kaķene dzemdēs, viņai nebūs ne palīdzīga pleca, ne kūkas, ne ziedu piegādes pie durvīm… Viņai pat nav īsti kur patverties… Atkal aizdomājos par to, kā daba katram savu vietu ierādījusi.

Pavēroju arī kaķu tantes. Cik daudz laika un enerģijas viņas velta tam, lai izbarotu visus piemājas kaķus. Kādu cieņu viņas izrāda, kā ar tiem sarunājas, katram pat vārdu iedevušas… Bet man nedaudz grauž. Nepatīk, kā gar maniem logiem vismaz 6 reizes dienā klaiņo tantes skaļi izrunādamas visu to pārspīlēto sirsnību laikā, kad guļ mans mazais. Man gribētos klusumu… Aizveru logus, ieslēdzu YouTube mūziku, lai skan, lai novērš domas.

Saraukusi pieri, atkal vēroju kaķus aiz loga. Pārojas kā traki. Un brēc tik skaļi. Kaķu tantes laikam nedzīvo pirmajos stāvos. Vai arī tiešām TIK ļoti mīl visu, kas saistīts ar šiem nezvēriem?

Vai veterinārārsti ielas kaķus vakcinē, vai sterilizē, kastrē? Meklēju informāciju, bet atrast neko neizdodas. Atceros, ka esmu manījusi svešus cilvēkus ar būriem auto bagāžas nodalījumā, kas ķer piemājas kaķus. Domāju, ka kaķiem noteikti tiek veiktas kādas manipulācijas. Bet, ai, vai mana daļa.

Visvairāk derdzas, ka kaķi, kas dzīvo zem maniem logiem, ir dāsni. Viņi nekautrējas padalīties ar savām blusām. Īpaši rudeņos. Tad nezinu, kā vien savu suni mazgāt un kādiem līdzekļiem atblusot. Un atkal – es neesmu apmierināta. Bet vai man būtu jācieš, ka manos ratos, uz kājām, suņa kažokā salec lērums blusu?

Laikam atkal sūdzos. Bet man noteikti piekritīs daudzi. It īpaši pirmo stāvu iedzīvotāji mājās, kurās atļauts dzīvot un vairoties ielas kaķiem. Nepatīk, traucē… Tiem, kas tos kaķus piebaro, to nesaprast. Esmu ievērojusi – kaķu tantes dzīvo ne zemāk par 4.stāvu.

 

You may also like