Kad jādodas pie neirologa?

vizite pie arsta

Ir tādas kaites un sūdzības, par kurām zinām, ka noteikti jādodas pie ārsta. Bet ir arī tādi simptomi, ko cilvēki ignorē, noraksta uz nogurumu, laika apstākļiem un mēness fāzēm. Neuzskata par nepieciešamu vērsties pie ārsta. Daudzas no ikdienā novērotām sūdzībām, ko mēdz ignorēt, saistītas ar neirologa darba lauku. Neirologs ir tas speciālists, kurš pārzina nervu sistēmas traucējumus, bet izpausmes šiem traucējumiem mēdz būt ļoti dažādas, tāpēc pacienti reizēm pat neapjauš, ka ar šādām sūdzībām tomēr vajadzētu doties pie neirologa.

Kādas tad ir biežākās sūdzības, ar kurām sastopoties, vajadzētu domāt par vizīti pie neirologa:

  • nezināmas izcelsmes galvassāpes, migrēna;
  • tirpšana un jušanas traucējumi;
  • reiboņi un dubultošanās acīs;
  • atmiņas un miega traucējumi;
  • trīce;
  • satraukums, nomākts garastāvoklis;
  • krika u.c.

 

Neirologa darba lauks ir plašs, kā arī saslimšanu diagnostika ne vienmēr ir vienkārša, nepieciešama cieša pacienta un ārsta sadarbība, bieži vien jāveic vizuālās diagnostikas izmeklējumi. Bet pēc tam, kad uzsākta ārstēšana, pacientiem iespējams ievērojami uzlabot savu dzīves kvalitāti. Iedomājieties savu ikdienu bez galvassāpēm, miega traucējumiem, muguras sāpēm vai citiem nepatīkamiem simptomiem, kas patiešām var ne tikai pazemināt dzīves kvalitāti, bet arī ierobežot garīgās un fiziskās darbaspējas. Neirologs atkarībā no diagnozes un izmeklējumu rezultātiem var piemērot dažādas ārstēšanas metodes — gan medikamentozu, gan ārstēšanos stacionārā, gan var tikt veiktas dažādas procedūras, kā, piemēram, blokādes.

Tāpēc lēmums doties pie neirologa un risināt veselības problēmas var būt viens no labākajiem, ko varat izdarīt savā labā.

Vizīte pie neirologa būs pieejama gandrīz jebkurā poliklīnikā un medicīnas centrā. Visās VCA poliklīnikās neirologs varēs jūs pieņemt jau tuvāko dienu laikā. Atliek tikai pieteikties. To ērti var izdarīt arī internetā, aizpildot pieteikuma formu:

https://www.vca.lv/arstnieciba/neirologs.html.

Pēc tam reģistratūras darbinieks atzvanīs, lai vienotos par precīzākām vizītes detaļām — jums ērtāko dienu un laiku. Šis ir ļoti ērts veids tiem, kuriem nepatīk un nav laika doties uz poliklīnikas reģistratūru, kā arī nepatīk gaidīt, kad beidzot atbrīvosies aizņemtā telefona līnija.

You may also like