Kā tavs auto ietekmē vidi?

auto ietekme uz vidu

Auto ikdienā ir nepieciešams, lai paveiktu visu ieplānoto un ātri pārvietotos. Tas sniedz brīvību, ļauj pašam plānot savu laiku. Bet vai mēs aizdomājamies par to, kādu iespaidu mūsu automašīna atstāj uz apkārtējo vidi? Vai, iegādājoties auto, pievēršam uzmanību tādiem parametriem un analizējam pirkumu no ietekmes uz vidi aspekta? Kopējās pasaulē valdošās tendences ir tādas, ka ietekme uz vidi kļūst arvien aktuālāka visdažādākajos aspektos un jomās. Un autobūve nav nekāds izņēmums.

auto ietekme uz vidu

  • Cik liels ir motora tilpums? Skaidrs, ka tā ilgus gadus ir bijusi modes lieta, ka vajag degvielu rijošu auto, kas kompensē personības problēmas. Bet arī mazāka motora tilpuma automašīnas ir gana jaudīgas un attīsta tos ātrumus, kas atļauti uz mūsu ceļiem. Un tiem, kuri ikdienā pārvietojas pa pilsētu vai salīdzinoši nelielos attālumus, nav nekāda iemesla iegādāties auto, kas patērē divdesmit litrus degvielas uz simts kilometriem. Varbūt arī jums ir laiks nomainīt rijīgo auto pret mazāku un ekonomiskāku? Tas saudzēs ne tikai maciņu, bet arī dabas resursus.

 

  • Kaitīgie izmeši – arvien stingrāki kontroles mehānismi. Kaitīgo izmešu daudzums izplūdes gāzēs ir svarīgs rādītājs, kas tiek kontrolēts automašīnām. Tagad automašīnas, kam noteiktās normas ir pārsniegtas, nemaz nevar iziet tehnisko apskati. Tāpēc jau kādu laiku visām jaunajām automašīnām standarta aprīkojumā ir katalizators, kas palīdz samazināt CO₂ daudzumu izplūdes gāzēs.  Vai jūsu automašīnai ir katalizators? Vai neesat to vidū, kuri savām automašīnām izņem katalizatorus? Ja vispār neesat pievērsuši uzmanību šādai auto detaļai, tad vajadzētu veikt katalizatora diagnostiku un vajadzības gadījumā nomaiņu. Skatieties šeit – https://www.trodo.lv/katalizators.

 

  • Braukšanas paradumi arī ir svarīgi. Jāpiemin arī tas, ka neatkarīgi no auto modeļa, aprīkojuma un motora tilpuma, ietekmi uz vidi maina arī tas, kā auto tiek vadīts. Agresīva braukšana un liels ātrums viennozīmīgi palielina degvielas patēriņu un izmešu daudzumu. Ir iespējams apgūt ekonomisku un videi saudzīgāku braukšanas stilu. Un to var paveikt bez finansiāliem ieguldījumiem – viss ir pašu rokās.

You may also like