Iphone fenomens

iphone

Kāds telefons jums pašlaik atrodas blakus? Ticiet vai ne, vairumam tas ir Apple produkts – Iphone. Vai tā ir tikai modes lieta vai Iphone patiešām ir tik ļoti labs produkts?

Maksājam par brendu

Ļoti daudzi dzenas pēc slavas. Arī stilīgs telefons piederas pie šādas dzīšanās pēc slavas. Kādreiz tas bija aktuāli jauniešu un skolnieku vidū, tāpat arī tagad, tikai arī pieaugušie ir pavilkušies uz šo Iphone fenomenu.

Iphone vēsture

Informāciju par pirmā iPhone viedtālruņa izlaišanu tirgū 2007. gada 9. janvārī paziņoja Apple izpilddirektors Stīvs Džobss, bet tirdzniecībā tika palaists 2007. gada 29. jūnijā. Par 5. paaudzes iPhone 4S tika paziņots 2011. gada 4. oktobrī un tika palaists tirdzniecībā desmit dienas vēlāk. Šobrīd – 2017.gada septembrī tika laisti apgrozībā paši jaunākie, astotās sērijas Iphone modeļi.

Citu uzņēmumu un arī Apple lietotnes ir pieejamas App Store, kas tika atvērts 2008. gadā un tagad tajā ir iespējams iegādāties vairāk par 500 000 lietotņu, kuras ir apstiprinājuši Apple. Šeit ir atrodamas aplikācijas par jeb kādām tēmām – sākot ar biznesu līdz grūtniecībai, seksam un multimedijiem. Tāpat iegādājamas arī neskaitāmas spēles – ar Iphone jūsu brīvais laiks tiks nopietni apdraudēts! Bet aplikācijas var būt arī ļoti noderīgas. Daudzi Apple lietotāji izmanto dažādas aplikācijas, lai atvieglotu savu ikdienu. Piemēram, grāmatvedības programmas Latvijā ir ļoti pieprasītas.

Grāmatvedības programmas Latvijā vairākumā gadījumā ir maksas un cena tām nav no zemākajām. Šeit var steigties palīgā dažādas aplikācijas, ar kuru palīdzību iespējams veikt vienkāršus grāmatvedības soļus.

Grāmatvedības programmas Latvijā – pieprasījums ir, toties piedāvājums ir samērā neliels. Šeit ir iespēja izpausties kādam aplikāciju “guru” – ja radītu aplikāciju Latvijas tirgum, tai noteikti būtu pieprasījums.

Tāpat aplikācijas lieliski aizstāj make-up meistaru darbus un plastisko ķirurģiju. Kā? Ir neskaitāmas aplikācijas, kuras piedāvā uzlabot savu izskatu fotogrāfijās. Lai ievietotu bildi sociālajos tīklos vairs nevajag stundām stāvēt pie spoguļa un krāsoties. Plastiskā ķirurģija Rīgā nav apdraudēta, tomēr sargieties, ar aplikāciju palīdzību pāris minūšu laikā iespējams vizuāli palielināt acis vai krūtis…

Jaunais Iphone 8

Jaunie IPhone ir aprīkoti ar Apple paša izstrādāto jaunās paaudzes procesoru “A11”, kam ir vairāk kodolu nekā iepriekšējam un tas ir arī jaudīgāks. Interesanti, ka jaunajiem IPhone ir stikla aizmugure, līdzīgi kā Samsung, kas ļāvis beidzot ieviest arī bezvadu lādēšanu. Tomēr nedaudz žēl, ka Apple ir tik daudz paņēmis no Samsung.

IPhone 8 maksās no 699 dolāriem (ar 64 GB atmiņu), bet IPhone 8 Plus – no 799 dolāriem (arī ar 64 GB). Abiem modeļiem būs pieejama arī 256 GB versija, kas maksās attiecīgi 849 un 949 dolārus. Iepriekšpārdošanā astotais Iphone nonāks 15. septembrī, bet pirmie klienti to saņems 22. septembrī.

Apple produkcija – ne tikai tālruņi

Patiesie Apple mīļotāji ir iegādājušies ne tikai Iphone. Apple piedāvā samērā plašu produktu klāstu – datorus, planšetes, mūzikas atskaņošanas ierīces un austiņas. Tāpat pieejami arī datoru un citu ierīču aksesuāri – datorpeles, klaviatūras un citi.

Protams, lieki piebilst, bet Apple produkcija ir ļoti dārga salīdzinot ar citu ražotāju produktiem. Vienmēr lētāk būs iegādāties jauno Samsung produktu, nevis jaunāko Apple produktu. Izvēle ir patērētāja rokās – stils vai ērtības?

Trolejbusā ar jauno Iphone

Tiklīdz internetā parādījās informācija par to, ka tiks izlaists jauns Iphone, parādījās jociņi par to, ka jāpārdod niere, lai to iegādātos. Protams, ir pietiekoši daudz traku cilvēku, kas stāv garās rindās, lai pirmie iegādātos šo ierīci. Arī Latvijā trako netrūkst – līzingā taču viss ir iegādājams. Tad nu iet vaļā jociņi par to, ka pilni sabiedriskie transporti ar biezajiem, kam rokās jaunākais Iphone.

Cilvēki vēlas izskatīties bagātāki nekā ir patiesībā un tas patiesībā nav nekas nosodāms. Protams,  vienmēr ir arī tādi, kam ir pilnīgi vienalga kāds ir telefona “brends”, galvenais, lai ierīce pilda visas savas funkcijas – iespējams piezvanīt un nosūtīt sms, kas vairāk vajadzīgs.

Jau tūlīt arī Latvijā sastapsim jaunos Apple Iphone. Tad nu gaidām, kad parādīsies pirmie biezie trolejbusos.

You may also like