Ģimenes pieaugums. Kā atgriezties “vecajās sliedēs”

ģimenes pieaugums

Cik skaista ir jaunas ģimenes veidošanās. Pavasaris, kad aizvien vairāk uz ielām var redzēt jaunus pārus, kas sadevušies rokās un izskatās tik laimīgi – “svaigi” iemīlējušies. Diemžēl, ne visi pāri paliek kopā, ne visiem ir lemts dzīves ceļu noiet roku rokā. Vienkārši pāris nav īstajā komplektācijā, tas arī viss, nekā bēdīga.
Tomēr ir daudz jo daudz tādu pāru, kurus jau pēc viena pavasara redzu atkal – tik pat laimīgus, stumjam ratiņus ar mazu dvēselīti tajos. Jauna ģimene ir izveidojusies.

Aiz smaida slēpjas nogurums

Bērna ienākšana ģimenē katrā ziņā nozīmē pārmaiņas. Nav tāda bērna, kurš gulētu naktis mierīgi un neraudātu, kurš neliktu mammai celties tad, kad visvairāk nāk miegs un tētim mosties no spalgiem kliedzieniem. Bērns, tā ir atbildība, izaicinājums un kaut kas pavisam jauns.

Dažkārt, bet ne bieži, gadās ieraudzīt jaunās māmiņas, kuras izskatās apskaužami labi. Tad liekas – nu nav jau tik sarežģīta tā mammu būšana, ja var tik labi izskatīties turot dažas nedēļas jaunu mazulīti uz rokām. Mamma smaidīga, mazais čuč, tētis, protams, laimīgs.

Tomēr aiz smaida katrai mammai slēpjas nogurums pēc negulētas nakts un mājas soļa pildīšanas. Neviens jaunais vecāks nekad neteiks, ka “tas bija viegli”. Tas ir grūti, bet, lai vai kā, vecāki vēlas tam visam iet cauri vēl un vēl. Tās ir grūtības, kuras ved pie kā ļoti skaista – izaudzināt SAVUS bērnus, ieguldīt viņos laiku un uzmanību.

Mamma zaudē skaistumu

Bieži vien jaunās māmiņas pārdzīvo par savu zaudēto skaistumu. Pēc grūtniecības ir grūti pazaudēt kādus liekus kilogramus, parādījušās strijas, krīt laukā mati, iespējams, sāp kāds zobs. Mūsdienās skaistumu atgūt ir daudz vienkāršāk. Īsts brīnumlīdzeklis ir lāzerterapija. Lāzerterapija Rīgā pieejama ļoti daudzās klīnikās un poliklīnikās. Ar tās palīdzību var ne tikai ārstēt nopietnas saslimšanas, bet arī atgriezt ādas skaistumu, atbrīvoties no strijām un pigmentācijas plankumiem.

Mācēt atpūsties

Nav pasaulē tāda bērna, kuram būtu tikai viens vecāks. Kad mamma ir sagurusi, laiks nākt palīgā tētim. Arī tētim ir jāmāk pabarot mazulis, izklaidēt viņš un nomainīt autiņbiksītes. Tomēr tētis ir viens no diviem vecākiem, mazulis grib veidot kontaktu ar abiem vienlīdzīgi, ne tikai ar mammu.

Arī mammai vajag laiku, ko veltīt tikai un vienīgi sev. Ja tētis dienas pavada darbā, viņai pietrūkst arī sava vīrieša uzmanības. Tad ir vērts padomāt, kas var uz pāris stundām pieskatīt mazuli un doties abiem kopā nelielā randiņā. Bāra krēsli vienmēr ir ērti labā kompānijā, kāpēc lai vīrs nebūtu vakara labākā kompānija kādā bārā. Dizaina bāra krēsli, auksti dzērieni un vakars tikai sev vien – lai neaizmirstos mīlestība.

You may also like