Gatavoties laulības dzīvei

laulības un veselība

Saderinātie mēnešiem, pat gadu vai vēl ilgāk gatavojas kāzām. Domā par vienu svarīgu dienu. Plāno, rēķina, krāj un organizē. Tas viss vienai dienai. Bet reti kurš padomā par to, kas sagaida pēc šīs dienas — kāzām. Tikai tad jau sāksies kopīgais ceļš, ko sauc par laulību. Un tas ir daudz svarīgāk par to vienu dienu. Patiesībā pirms kāzām vajadzētu gatavoties laulībai. Domāt par to, kā veidot laimīgu un saskanīgu kopdzīvi.

Kāzu dienā ir balta kleita, zelta gredzeni, skaisti solījumi un reibinošas dejas, bet tikai pēc tam sākas tas, kas ir īsta laulība — priekos un bēdās, slimībā un veselība. Un tad katra diena arī var nebūt kā svētki. Tad, kad iet grūti, tad zelta gredzeni atgādina par dotajiem solījumiem tikt galā arī ar melnām dienām.

Vai pirmslaulību kursi var palīdzēt?

Pirms kāda laika sabiedrība smīnēja, kad tika piedāvāta iespēja pirms laulībām apmeklēt kursus par ģimenes dzīvi. Projekts tiek īstenots Tieslietu ministrijas paspārnē. Un šobrīd jau tas veiksmīgi ir uzsākts, jo jau ir notikušas pirmās apmācības, kurās pāri ir apmeklējuši vairākas nodarbības, kurās apskatīti dažādi laulības aspekti — juridiskie, sociālie, bērnu jautājums, ar ģimenes finansēm saistītās tēmas. Domā ir tāda, ka iegūtā informācija palīdzēs izvairīties laulību krīzēm, jo būs jau kaut kādas pamata zināšanas. Tādā veidā ir cerība mazināt šķirto laulību skaitu. Lai gan sākumā sabiedrība bija skeptiska par šādiem pirmslaulību kursiem, tomēr statistika jau runā pati par sevi. Šķirto un izjukušo ģimeņu un vientuļo vecāku ir ļoti daudz. Tas nozīmē, ka kaut kas īsti sabiedrībā nefunkcionē, trūkst kādu priekšstatu, zināšanu.

Jo laulība sava ziņā ir kā uzņēmums, kas ir jāvada, tajā jānotiek aktīvam darbam, jo pats no sevis nekas nenotiek un laba laulība nerodas.

Vai saskan domas svarīgos jautājumos?

Būtu tikai loģiski, ka cilvēki, kuri grasās precēties, ir apsprieduši dažādus svarīgus jautājumus un salīdzinājuši par tiem savus uzskatus. Var jau šķist, ka tas nav būtiski, tomēr pieredze rāda, ka tieši uzskatu nesakrišana būtiskos dzīves jautājumos var kļūt par nopietnu iemeslu laulības šķiršanai. Viena no aktuālām tēmām ir bērni. Vai abi vispār grib bērnus? Un cik daudz? Kad? Vai abiem vispār var būt bērni? Šajā ziņā noderīga var būt vispārēja veselības pārbaude. Tā sniedz priekšstatu par veselību, tajā ziņā arī reproduktīvo, kas tomēr ir būtiski. Veselības pārbaude Rīgā pieejama daudzās klīnikās, tāpēc to var ātri veikt jebkurā laikā. Veselības pārbaude būs noderīga ikvienā vecumā un situācijā, jo ļauj efektīvi sekot līdzi veselības stāvoklim. Kāpēc gan lai kopīga nodarbe pirms kāzām nebūtu veselības pārbaude?

You may also like