Dāvanas, ko pasniedzam ik dienu

skaistas-davanas

 

Dāvana nav vien tikai priekšsvētkiem domāts prieks. Tas drīzāk ir kas tāds, ko varam veltīt viens otram dienu no dienas, neaprobežojoties tikai ar materiālajām vērtībām un naudas lietām. Kas tāds, kas spēj iepriecināt arī vienkāršā pirmdienā pirms grūtas darba nedēļas vai parastā svētdienas vakarā, kad pavadām laiku ar sev mīļajiem, ar savu ģimeni.

Monēta lūdzēja traukā

Skaistākās dāvanas mums nenāk no dārgiem veikaliem, lai kā daudziem gribētos apgalvot pretējo. Vai esat kādreiz lūdzēja papīra trauciņā iemetuši pāris monētas? Sejas izteiksme, kādu lūdzējs velta savam apdāvinātajam ir sirsnīgāka par to, kādu veltīs kāds bagātnieks par jaunu, lepnu mašīnu savā jau tā pilnajā stāvvietā.

Un pretī jau arī neko nevajag. Pietiek ar pateicības pilno skatienu. Pietiek ar to, ka lūdzējs pasaka sirsnīgu paldies un jums līdzi sūta svētību un labas veselības vēlējumus.

Veselība, mīlestība un ģimene

Īstās dāvanas mums nāk no kāda augstāka spēka. Un par tām ir jārūpējas pašiem, jākopj tās kā slābanu istabas augu, jātur saulītē un jālaista. Ja to aizmirsīsiet, augs palēnām novītīs un atstās aiz sevis vien kailu zemi un podiņu, kurā audzis.

Šīs dāvanas ir veselību sev un savai ģimenei, mīlestība, veiksme un ģimene kā tāda, viens veselums, cilvēki, kas ir blakus un atbalsta ik vienā dzīves situācijā.

Mīlestība nav vien kāds cilvēks, kuru vēlamies savā dzīvē satikt. Mīlestība ir tas, ko spējam just pret citiem cilvēkiem, pret sevi, pret visu dzīvo radību sev apkārt.

Prasme sagādāt patīkamus pārsteigumus

Un atkal jau – nav jātērē nauda, lai sagādātu patīkamus pārsteigumus saviem tuvajiem, kolēģiem, draugiem. Dažkārt pietiek vien ar komplimentu, labu vārdu, uzmundrinājumu, nelielu palīdzību, durvju atvēršanu, rokas padošanu. Tie ir šķietami sīkumi, nieki, mazsvarīgas detaļas. Bet kādam šāda mazsvarīga detaļa var likties lielākais dienas notikums, kaut kas skaists un īpašs ko atcerēties. Kādam ar savu rīcību jūs uzlabosiet dienu un sagādāsiet ļoti labu iespaidu par jums!

Vakarā, dodoties no darba, iebrauciet veikalā, par spīti nogurumam. Nopērciet sievai ziedus, bērniem šokolādīti. Redzēsiet, kā mazie priecāsies, kaut liekas – nieks vien, nekas īpašs…

Dāvana saviem vecākiem

Vienmēr svarīgi atcerēties to, ka mēs visi esam dāvanas saviem vecākiem. Atcerēties to, ka vecāki ir priecīgi mūs redzot un satiekot, dzirdot mūsu balsis. Tāpēc veltiet laiku apciemojumam, ja iespējams, pazvaniet, parunājiet. Vecāki ir ģimene. Cilvēki, kas vienmēr priecājas par mums un atbalsta ik mirkli, arī tad, ja dzīvē pieņemti nepareizi lēmumi.

Un mūsu bērni ir dāvanas mums. Mēs priecājamies par katru buču, ko mazie mums dod, par katru apskāvienu, zīmēto kartiņu un dziedāto dziesmiņu. Un sakiet nu, vai tā nav lielākā laime zemes virsū? Vai tā jau nav īstena dāvana, ko saņemam ik dienas?

Neaizmirstiet paši par sevi, galu galā. Ikdienas skrējienā un rutīnā var gadīties, ka sev vairs neatliek laika. Darbs, studijas, bērni, draugi… Kaut ko ar laiku nākas upurēt. Un ko gan? Ne jau ģimeni vai darbu, bet protams SEVI. Rūpējieties par to, lai uzdāvātu kaut ko arī sev. Kaut vai laiku pilnīgas vientulības.

 

You may also like