Ātrie kredīti — joprojām aktuāla tēma

auto ar naudu fonā

Lai gan šķiet, ka par ātrajiem kredītiem tiek runāts jau mūžību, ir pieņemti dažādi likumi, kas uzlabotu situāciju šajā jomā, tomēr nevarētu tiek, ka šī problēma ir ievērojami samazinājusies. Joprojām iedzīvotāji izmanto šī vilinošo iespēju ātri iegūt finanšu līdzekļus, pārāk nelauzot galvu, kā tos atdot.

Kas tad tik ļoti piesaista ātrajos kredītos? Tā notekti ir iespēja dažu minūšu laikā un ar dažiem klikšķiem internetā iegūt naudu savā bankas kontā. Tas ir tik viegli un ērti, ka tajā brīdī, ka naudua tiek paņemta, nemaz netiek daudz domāts par to, ka patiesībā jau ir noslēgts īsts līgums, kuram ir noteikumi, arī sekas, ja līgums netiek pildīts.

Un šādu gadījumu, kad kredītņēmēji nespēj izpildīt savas saistības ar ātro kredītu devējiem, joprojām ir ļoti daudz.

Kas par vainu? Kāpēc cilvēki atkal un atkal kāpj uz viena un tā paša grābekļa? Redzot apkārtējo cilvēku bēdīgo pieredzi, arī atceroties pašu grūtības, kad agrāk bija jātiek  galā ar ātri kredītu radītām problēmām. Nevarētu jau teikt, ka cilvēki zaudē atmiņu un nesaprot, uz ko parakstās. Te par svarīgu faktoru kalpo svārstīgā ekonomiskā situācija un arī sabiedrības finansiālā nevienlīdzība. Ir ļoti liela sabiedrības daļa, kas spiesta dzīvot ar ļoti zemiem ienākumiem. Un dzīves neapskaužamās situācijas piespiež viņus izlemt par šādu ne visai izdevīgu rīcību, apzinoties, ka vēlāk var nokļūt vēl lielākās finansiālās grūtībās. Ja nav par ko pabarot bērnus, nopirkt medikamentus un īstenot citas pamatvajadzības, tad ātrais kredīts vismaz uz mirkli atrisina kādu samilzušu problēmu. Bet tas nav risinājums ilgtermiņā.

Ko darīt? Kā tikt galā ar finansiālām grūtībām, kas rodas, ja paņemti vairāki ātrie kredīti? Vispirms jau vajadzīga apjausma, ka ir problēma, kas ir stingri un apzinīgi jārisina. Un tam vajadzēs gan gribasspēku, gan disciplīnu. Finanšu pakalpojumu sniedzēju piedāvā pakalpojumus, kas ļauj visas apgrūtinošās kredītsaistības salikt kopā un risināt ar vienu pārdomātu plānu. Tā ir kredītu pārkreditācija, kā ar kredītu apvienošana. Tās ir iespējas, kā situāciju palēnām griezt uz pozitīvās bilances pusi.

Diezin vai kādi lēmumi vai darbības atbrīvos sabiedrību no ātrajiem kredītiem. Visefektīvākā ir sabiedrības izglītošana, lai arvien mazāk tiktu pieņemti neapdomīgi lēmumi, kas vēlāk var ļoti dārgi izmaksāt. Jo izglītotāka ir sabiedrība, jo lielāka ir atbildība par saviem lēmumiem, arī spēja izanalizēt situāciju, izvērtēt iespējas atmaksāt kredītu. Ātrajiem kredītiem ir specifiski nosacījumi, kas atšķiras no standarta kredītiem, kur ir ilgāks aizdevuma termiņš un nelieli ikmēneša maksājumi.

Jācer, ka arvien mazāk nāksies dzirdēt bēdīgus stāstus par ģimenēm un likteņiem, kuri cietuši tieši tāpēc, ka ātro kredītu vilinājums ir bijis pārāk liels.

You may also like