Ar veselību labāk nejokot

veselība

Dzīvība katram ir dota tikai viena. Un arī ķermenis mums uz daudziem desmitiem gadu ir piesķirts tikai viens. Un katram pašam par to ir jārūpējas, lai tas varētu aizvadīt pietiekami garu mūžu. Protams, ka ir lietas, ko savas veselības sakarā nevaram izmainīt un ietekmēt, jo ir kaut kāda ģenētiskā bāze, iedzimtība un problēmas, kas nepakļaujas medicīnai, tomēr lielā mērā varam ietekmēt to, kādā stāvoklī ir ķermenis, kāda ir kopējā veselība un pašsajūta.

Tieši laba veselība ir laimīgas un pilnvērtīgas dzīves priekšnoteikums, jo bez veselības ir ļoti grūti īstenot savus mērķus, strādāt, realizēt savu potenciālu. Ja ir laba veselība, visu pārējo cilvēks var paveikt un sasniegt. Tāpēc par to vajadzētu sistemātiski rūpēties, domājot ne tikai par šodienu, bet arī ilgtermiņā.

Veselības jautājumos vilcināšanās un ignorēšana var nepatīkami atspēlēties.

Lietas, kas tagad šķiet sīkumi un nemanāmi traucēkļi, var pāraugt kādās nopietnākās problēmās, kas ietekmē dzīves kvalitāti, ir grūti, ilgi un dārgi ārstējamas.

Man par to vienmēr skaidri atgādina gadījums ar manu mammu. Viņai jau ilgu laiku regulāri sāpēja galva. Viņa tikai iedzēra tableti un turpināja darboties savā ierastajā ritmā. Kad mudināju viņu aiziet pie ārsta, tad vienmēr bija atrunas, laika trūkums, apgalvojumi, ka nav jau tik nopietni. Pat man bija skaidrs, ka vajadzīgs labs neirologs, kurš varēs noskaidrot, kāpēc mammai tik bieži sāp galva.

Līdz situācijas kulminācija bija mirklis, kad mamma noģība. Bija mājas uz grīdas gulējusi vairākas stundas. Kad viņu atrada un aizveda uz slimnīcu, tur neirologs veica dažādas pārbaudes. Un tika atrasts kāds problemātisks asinsvads galvā. Sīkāk nezinu, bet doma bija tāda, ka ir nepareizs spiediens, kas arī radīja galvassāpes. Stāvoklis bija ar laiku pasliktinājies, tāpēc arī mamma noģība. Neirologs apgalvoja, ka vēl ir paveicies, viņa varējusi arī neatmosties no šādas noģībšanas.

It kā bija neliela problēma, ko ignorēja, bet beigu beigās tie bija reāli draudi dzīvībai. Labi, ka viss beidzās veiksmīgi. Mammai veica procedūru, kas salaboja to asinsvadu. Tagad gan jādzer zāles, bet tas ir mazākais, ko viņa var darīt savas veselības labā. Tagad es viņu vairākas reizes gadā pavadu pie ģimenes ārsta, lai veic vispārējas veselības pārbaudes. Negribu, ka kaut kas tiek palaists garām.

Dzīvība patiesībā ir ļoti trausla. Un tad, kad vairs nevaram būt aktīvi, pilnvērtīgi kustēties, par sevi parūpēties, esam uz slimības gultas, tad esam bezspēcīgi, par apgrūtinājumu citiem, radām pārdzīvojumus tuviniekiem, nevaram strādāt. Tāpēc laicīgas rūpes par savu veselību to visu var aiztaupīt.

Kad jūs pēdējo reizi bijāt pie ārsta?

You may also like