4 veidi, kā labāk pārvaldīt savus tēriņus

tērēšana

Ikdienas steigā un pienākumos vienmēr fonā ir arī rūpes par pirkumiem, maksājumiem un rēķiniem, kas jāatceras veikt laikā. Naudas plūsmas menedžēšana ikdienā var radīt gana daudz satraukuma un aizņemt arī laiku. Tāpēc katra paša interesēs ir izmantot dažādas iespējas, kā šo procesu optimizēt un padarīt daudz pārskatāmāku, lai vairāk laika un uzmanības varētu veltīt citām prioritātēm. Te daži varanti, kā uzlabot savu izdevumu pārvaldību.

  1. Mobilās aplikācijas

 

mobilaisArvien vairāk savā idkienā cilvēki uzticas tām iespējām, ko piedāvā mobilās lietotnes viedtelefonos un planšetēs. Un daudzveidīgas iespējas ir arī naudas pārvaldības jomā. Var izvēlēties sev piemērotu aplikāciju, kurā uzskaitīt ienākumus un izdevumus. Tas ir labs veids, kā sekot saviem tēriņiem, šo informāciju var analizēt, lai saprastu, kur visvairāk tiek tērēts, kurās pozīcijās izdevumus vajadzētu samazināt.

Aplikācijas parasti ļauj sasummēt tos izdevumus, kas novirzīti pārtikai, transportam, auto uzturēšanai, apģērbam, izklaidēm, komunālajiem maksājumiem un citām pozīcijām. Ja tagad vajadzētu pateikt, kam un cik mēnesī jūs iztērējat, tad atbildēt varētu tikai retais. Aplikācija ļauj finanses padarīt pārskatāmākas. Un līdz ar to arī vairot savu naudas tērēšanas disciplīnu. Aplikācijas ir pieejamas oficiālajos mobilo lietotņu veikalos, kur ir gan maksas, gan bezmaksas versijas. Var kaut vai izmēģināt kādu laiku, lai saprastu, kā šāda opcija ietekmē ikdienas attiecības ar naudu.

  1. Internetbanka

Viens no rīkiem, ko ļoti daudzi jau izmanto, lai būtu mazāk jādomā par rēķiniem, ir internetbanka un automātiskie maksājumi tajā. Var jau izveidot maksājumu sagataves, kas noteiktā datumā no konta aizskaitīs vajadzīgo summu tur, kur nepieciešams. Tas ir ērti, ja ir kādi nemainīgi un regulāri maksājumi. Tad par tiem vispār nav jādomā, jo internetbankā viss notiks automātiski. Tagad internetbankām ir ieviestas arī ērti lietojamas mobilās aplikācijas, kas ļauj konta saturu pārvaldīt no tālruņa. Arī šis pakalpojums ievērojami atvieglo ikdienu, jo var droši un ērti izmantot jebkuru brīdi, lai veiktu kādu pārskaitījumu, pārbaudītu konta atlikumu un veiktu kādas citas tajā brīdī aktuālas darbības.

  1. Kredītu apvienošana

Lai būtu mazāk maksājumu un līgumu, par kuru izpildi ir jādomā, tad var izvēlēties arī tādu pakalpojumu kā kredītu apvienošana. Tādā veidā var vairākus maksājumus pārvērst vienā. Tas atvieglo kredītsaistību menedžēšanu. Kredītu apvienošana ne tikai ļauj nonākt pie viena maksājuma, bet arī var ietaupīt naudu, jo apvienošanas kārtībā var atbrīvoties no nevēlamām un neizdevīgām kredītsaistībām. Viens pārdomāts un adekvāts maksājums reizi mēnesī. Tas ir tas, ko sniedz kredītu apvienošana. Vairāku līgumu izpilde un sekošana līdzi maksājumiem aizņem gan laiku, gan arī rada lielākus izdevumus. Tāpēc kredītu apvienošana var palīdzēt optimizēt un sakārtot aizdevumus, lai tiem būtu jāvelta mazāk savas uzmanības.

  1. Plānota iepirkšanās pēc saraksta

Ietaupīt un daudz strukturētāk tērēt savu naudu varam tad, ja ievērojam kādus noteiktus iepirkšanās paradumus. Vislabāk strādā plānošanas sistēma. Ir skaidri jāsaprot, kas ir nepieciešams. Un pēc tā tad arī uz veikalu ir jādodas. Arī attiecībā uz pārtiku maltīšu un iepirkumu plāsnošana var sniegt labus rezultātus. Zinu cilvēkus, kuri brīvdienās velta dažas stundas laika, lai saplānotu, ko ēdīs nākamajā nedēļā. Un tad pēc saraksta to arī nopērk. Un pēc tam darba dienās uz veikalu vairs nedodas.
Tas mazina stresu, taupa laiku un naudu. Tādā veidā ir mazāk spontānu pirkumu, mazāk pārtikas tiek izmests, arī nav jāpavada katru dienu laiks veikalā. Ir miers, jo jau no rīta zinām, kas būs vakariņās. Produkti jau ir ledusskapī. Pēc saraksta vajadzētu pirkt arī apģērbu un citas lietas, jo šajā ziņā ļoti viegli ļauties mārketinga radītajam vilinājumam.

You may also like