3 iemesli, kāpēc hipotekārais kredīts IR laba izvēle

hipotekārais-kredīts

Saistībā ar kredītu tēmu vienmēr ir daudz kaislību. Ir pilnīgi noliedzēji, ir tādi, kuriem nav viedokļa, kā arī tie, kuri uzskata, ka tas IR labs lēmums. Nevar noliegt, ka savs patiesības grauds noteikti ir katrā pusē, tomēr šoreiz minēsim trīs iemeslus, par labu tam, kāpēc noformēt hipotekāro aizdevumu ir saprātīgs risinājums.

 

  • Tas ir ieguldījums ģimenes nākotnē

 

Par to, ka hipotekārais kredīts mājokļa iegādei ir ieguldījums savā un savas ģimenes nākotnē, nav nekādu šaubu. Pēc desmit vai vairāk gadiem, kad aizdevums būs atmaksāts, īpašums nonāks ģimenes pārvaldījumā bez jebkādiem apgrūtinājumiem. Tas nozīmē, ka par vecumdienām un savu bērnu nākotni būs mazāk jāsatraucas. Nekustamais īpašums ir gan sava drošā un ērtā pajumte, kur visa ģimene vienmēr ir mīļi gaidīta, gan tā ir arī vērība reālā naudas izteiksmē. Tas nozīmē, ka īpašumu var mantot, pārdot, sadalīt, ieķīlāt un veikt citas darbības, kas var būt nepieciešamas.

 

  • Iespēja baudīt vēlamos dzīves apstākļus jau tagad

 

Var krāt naudu zeķē vai bankas kontā. Un tad pēc desmit vai divdesmit gadiem par to iegādāties kāroto nekustamo īpašumu. Bet tas ir neprātīgi, jo vienalga katru mēnesi būs jāveic gan uzkrājums, gan jāapmaksā reālā dzīvesvieta, maksājot par to īri, komunālos maksājumus. Tas nozīmē, ka maksāsiet dubultā. Hipotekārais kredīts ļauj iegūt vēlamo dzīvesvietu jau uzreiz, nemaksājot daudzus gadus par to dubultu summmu, kas būs nopietns slogs ģimenes budžetam.

 

  • Maksā saprātīgu summu katru mēnesi

 

Hipotekārais kredīts no situācijas ar īres mitekli atšķiras tikai ar to, ka ir augstāks risks, kas ir aktuāls darba zaudēšanas gadījumā vai citās neparedzētās situācijās, kad ir apdraudēta maksātspēja. Naudas summa, kas katru mēnesi jāmaksā par hipotēku, var būt pat nedaudz mazāka par to, ko atdodat par īri. Hipotēkai ir noteikta ikmēneša summa, kas ir samērota ar reālajiem ienākumiem un maksātspēju. Tāpēc tas pat šķiet loģiskāks un finansiāli izdevīgāks risinājums, nekā gadu desmitiem īrēt mājokli, bet galu galā palikt bez nekā. Šo gadu laikā ar īres naudu jau būtu apmaksāts hipotekārais kredīts un iegūta sava māja vai dzīvoklis.

Noderīgu un skaidrojošu informāciju varat meklēt vietnē latvijashipoteka.lv. Tur atrodams gan kredītu kalkulators, gan kredīta pieteikuma forma, ja esat nolēmuši izmantot izdevīgu piedāvājumu tieši no šī konkrētā aizdevēja.

You may also like